Pahtli valimine – ülevaade juhtivate tootjate toodetest

Kuidas aru saada valmis- ja kuivsegu segudest? Lõppude lõpuks, iga tootja positsioneerib oma toodet kõrgeima kvaliteediga. Selles artiklis püüdsime süstematiseerida kõige populaarsemate kaubamärkide andmeid ja aidata lugejal valida kitt just nende vajaduste ja rahakoti jaoks..

Pahtli valimine. Ülevaade juhtivate tootjate toodetest

Kaasaegsete ehitusmaterjalide turg on sõna otseses mõttes pakitud eri tüüpi kuivadest ja valmis ehituses kasutatavatest segudest. Ja Internet on lihtsalt täis monotoonset ja sageli ebatäpse reklaamiga seotud teavet nende toodete kvaliteedi kohta. Selle taustal võib arendajal olla üsna keeruline enda jaoks tavalist pahtlit välja mõelda ja valida. Proovime üksikasjalikumalt kaaluda mõne enimmüüdud tootja tooteid.

Knauf

Selle muretooted, nagu odav imerohi kõigi ehitusprobleemide jaoks, ujutasid kodumaiste ehituspoodide turud. Pärast liiva ja savi tundusid selle ettevõtte kuivad krohvisegud paljudele kvaliteedi tipus.

Tegelikult pole nendes sõnades nii vähe tõde. “Knauf” pakub selle rakendamiseks kvaliteetseid tooteid ja tehnoloogiaid, mille nad on välja töötanud. Ja see pole tootja süü, et tema soovitusi loetakse rea kaudu ja need tõlgitakse üsna ebausaldusväärseks.

Kittide osas eksponeerib bränd korraga mitut tüüpi..

KNAUF-Fugen

Registreeritud kitt. Mis põhjustel see siiski pole, on täiesti selge. Klassikaline liimiparandussegu. See töötati algselt välja kipsplaatide vaheliste vuukide tihendamiseks. Hiljem hakkasid nad seda kasutama seinte kipsplaatide liimimiseks (kuna “Fugen” kõvenemisaeg on pikem kui sama “Perlfix”). Selle seguga seinte kittimine on kergelt öeldes rõõm. Ja seda pole vaja teha. Pahtli jaoks on tootjal paremaid ja sobivamaid retsepte.

  • Hind: 388 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

Pahtli valimine. Ülevaade juhtivate tootjate toodetest

Knauf-Fugen GV

Samuti kiulise struktuuriga liimiparandussegu, see on ette nähtud ainult kipskiudplaatide vuukide tihendamiseks. Jällegi pole kitt väga sobiv.

  • Hind: 399 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

KNAUF-Fugen-hydro

Sama “Fugen”, ainult niiskuskindla kipsplaadi jaoks, koos kõigi sellest tulenevate tagajärgedega. Tõsi, tootja suurendas kantud kihi paksust 3 kuni 5 mm.

Plastilisus on pisut kõrgem kui klassikalisel “Fugenfülleril”, kuid siiski on vähe inimesi, kes tahavad sellise seguga pahteldada.

  • Hind: 1066 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

Knauf-Uniflot

Ja jälle liim. Kvaliteetne, ülitugev, praktiliselt mitte kahanev. Asendab igasuguse “Fugena” ja ületab seda ka tehnilises jõudluses. Kuid jällegi on see rohkem remondisegu kui pahtli kujul..

  • Hind 1197 RUB.
  • Pakend: 25 kg

Pahtli valimine. Ülevaade juhtivate tootjate toodetest

KNAUF-Rotband-Finish

Tahke kitt. Tootja väitel on vähendatud tarbimine kuni 20%, samuti keedetud segu kasutusiga kuni poolteist tundi. Tegelikult on need arvud mõnevõrra liialdatud, kuid seal on siiski tera soola. Tegelikult peate arvestama tunni ajaga, kuid see on enam kui piisav, et lahendus ei läheks raisku.

  • Hind: 360 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

KNAUF-Multi-Finish (krohv)

Samuti hea kitt raha eest. Mis on selle segu ja “Rotband-Finish” põhimõtteline erinevus, mulle ei räägitud tugiteenistuses “Knauf” kunagi. Praktikas on “Multifinishi” lihtsam lihvida.

  • Hind: 366 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

KNAUF-mitmekihiline M

Üsna hea segu masinpahteldamiseks. Kuid keegi ei keela tal tavalise spaatliga pahteldada. Pealegi on selle hind vaid pisut kõrgem kui tavalise “Multifinishi” puhul.

  • Hind: 391 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

KNAUF-HP Finish

Tavaline tahke viimistluskiht. Üks esimesi, mida nägi tollane mitte hellitatud Venemaa arendaja. Tänapäeval on enamus moodsamatest materjalidest seda segu edestatud, kuid harjumus on suurepärane asi. Ehitajad on konservatiivsed inimesed, nad ei otsi head heast ja seetõttu jätkavad selle segu kasutamist inertsist.

  • Hind 241 rubla.
  • Pakend: 25 kg

KNAUF-HP Finish

KNAUF mitme viimistlusega pasta

Vastus on “Knauf”, erinevad “sheetrokid”. Plastik, pehme ja kasutusvalmis segu. Esmapilgul erineb see samast “Shitrokist” vastuvõetavama hinnaga, kuid see pole täiesti tõsi.

  • Hind: 650 hõõruda.
  • Pakend: 20 kg

KNAUF mitme viimistlusega pasta

KNAUF Rotband-Pasta

Kogenematu ostja jaoks ei erine see palju sarnasest pastast “Multi-finish”. Noh, välja arvatud see, et hind oli 60 rubla. kõrgem.

  • Hind: 710 hõõruda.
  • Pakend: 20 kg

KNAUF mitme viimistlusega (tsement)

Nad ei unustanud tsemendisegusid. Tsemendipõhine kipsisegu kannab kipsiga sama nime. Seega peate ostmisel olema ettevaatlik. Erinevalt kipsi kompositsioonidest ei juurdunud tsemendi retsept kergelt öeldes. Kuigi asjata, üsna korralik kitt raha eest. Plastilisus muidugi pole sama mis kipsi oma, kuid selles ei saa midagi teha – tsement on tsement.

  • Hind: 438 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

Henkel Bautechnik

Suurepärane kuivade ja valmis ehitusesegude tootja. Ceresit, Thomsit ja Econ on kõik selle mure kaubamärgid. Tõsi, kui neid samu kaubamärke ei tootnud mitte kohusetundlikud sakslased, vaid meie kaasmaalased, kasutades lihtsalt välismaiseid tehnoloogiaid, langes kvaliteet mõnevõrra, kuid jäi siiski kodumaistele ettevõtetele kättesaamatuks..

Kittide valik Henkel Bautechnikilt pole nii ulatuslik kui Knaufi toode ja see on piiratud mõne Ceresiti tootega. Kuid teisest küljest ei teki toote valimisel rumalaid küsimusi: kuidas üks segu erineb teisest ja miks peate valima ühe ja mitte teise. Kõik on rangelt asja juurde. On ülesanne – selle rakendamiseks on segu.

Ceresit CT 127

See, mis mulle Ceresite’i puhul alati on meeldinud, on tellimus. Pole suuri nimesid. Digitaalne tootekood, mida ei saa millegagi segi ajada. ST 127 – polümeerikitt kuivades ruumides töötamiseks. Kvaliteet võib konkureerida sama “Vetonitiga”. Kuid selle hind on atraktiivsem. Keskmine plastilisus, hõõrudes talutavalt. Kuid valmis seina kvaliteet on lihtsalt suurepärane..

  • Hind: 560 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

Ceresit CT 127

Ceresit CT 225

Fassaadikitt on valmistatud tsemendi baasil. Üldiselt tundub mulle, et Cerezit töötab eriti hästi tsemendisegudega. Segu eeliste hulka kuuluvad tugevdavad lisandid. Puudused – nii et need lisandid ei setti ega jaotu ühtlaselt, tuleb segu pidevalt segada.

  • Hind: 594 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

Ceresit CT 95

Sarnane välitöödel kasutatava “Shitrokiga”. See pole pehmelt öeldes odav ja seetõttu kasutatakse seda ettenähtud otstarbel üsna harva. Ehitajatel on hea remondi- ja defektide segu maine. Kuskil parandada, kuskil pragu katta. CT 95 kasutamine suurtes kogustes on liiga kallis.

  • Hind: 890 hõõruda.
  • Pakend: 17 kg

Weber-Vetonit

Kvaliteedistandard Venemaa turul moodsate kittide hulgas. Selle kaubamärgi toodete hind pole eriti meeldiv, kuid kvaliteet on väljaspool kiitust. Kõigi Vetoniidikittide eripäraks on nende suurem plastilisus ja tohutu tööiga. Ja see teeb töö väga mugavaks. Järgmised kittisegud pakutakse ostja valikul.

Weber.Vetonit VH

Tsemendipõhine kitt, mis on mõeldud kasutamiseks nii sise- kui ka välistingimustes. Eriti armastatud käsitööliste poolt vannitoas seinte ja lagede kaunistamiseks. Ideaalne kasutada Vetonit TT-st valmistatud krohvikoogil. Miks mitte, kui rahandus seda võimaldab.

Kitt on kahte tüüpi: hall ja valge. Ettevõtlikud meistrid nimetasid halli kohe “Tasandamiseks” ja valget “Viimistlemiseks”. (Samamoodi on Knaufil nüüd “lagi” kipsplaat). Kittide miinuste hulgas võib välja tuua segu suure tarbimise kihi ühe millimeetri kohta – umbes 1,2 kg ruutmeetri kohta.

  • Hind: 521 hõõruda. hall, 868 hõõruda. valge
  • Pakend: 25 kg

Weber.Vetonit KR

Suurepärane orgaanilisel liimil põhinev täiteaine. See tähendab, et toode on 100% looduslik. Tegelikult mitte nii oluline fakt, aga kui teil on loodustoodete jaoks moehullus, saate seda kasutada. Kuni täiesti kuivaks annab see mitte eriti meeldiva seebise “aroomi”. Pärast kuivamist lõhn kaob.

  • Hind: 634 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

Weber.Vetonit KR

Weber.Vetonit LR+

Anorgaaniline polümeeril põhinev kitt. See erineb Weber.Vetonit KR-st ainult lõhna poolest. Võimaldab teil saada pinna värvimiseks täiesti valmis.

Netis on palju negatiivseid ülevaateid. Nad kurdavad, et kui tekib vajadus tapeedi uuesti liimida, jääb see Vetonitovka pahtliga paremale. Kui jätame tähelepanuta ehitustehnoloogia ja ei krundita krohvitud pinda, on ülalkirjeldatud tulemus täiesti võimalik. Kuid toote kvaliteedil pole sellega midagi pistmist..

  • Hind: 692 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

Weber.Vetonit LR +

Weber.Vetonit LR Fine

Väga valge ja väga õrn kitt. Finišijoonena paigutatud. Ehkki Weber.Vetonit LR +, mille katteks see on mõeldud, ei saa ka koduleheks nimetada. Neile, kes armastavad 4–6 kihilist pahtlikooki – just see.

  • Hind: 728 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

Weber.Vetonit JS

Filmi “Fugena” analoog filmist “Vetonit”. Kuid saate sellega kauem töötada ja see on kasutamisel pehmem. Soovi korral võib selline parandussegu olla tõesti kitt ja isegi üle värvi.

  • Hind: 896 hõõruda.
  • Pakend: 20 kg

Weber.Vetonit LR Pasta

Noh, Vetonit ei saanud seista kõrvale ega lasta välja oma Shitroki analoogi. See osutus päris hästi. Ei halvem ega parem, lihtsalt mitte Shitrok, vaid Vetonit. Suurepärane pinna tõrkeotsing enne maalimist. Võite seda kasutada peamise kittina, kuid kas see on ratsionaalne?

  • Hind: 700 hõõruda.
  • Pakend: 20 kg

Stabill

Poola kaubamärk, mis on end kindlalt positsioneerinud Nõukogude-järgses ehitusmaterjalide turul.

Toodab kuivi ja valmis kitisegusid. Kvaliteet on hea, kuid Vetonit ei saavuta sama kvaliteeti. Paljud käsitöölised, kes on harjunud töötama Stabiliga, lihtsalt ei tunne muid kittusegusid. On häiriv, et tootja ametlikul veebisaidil pole venekeelset tuge. Kuid isegi Poola vabalt liikuvatel poolakatel on ressursist vähe õppida.

Pahtli valimine. Ülevaade juhtivate tootjate toodetest

Stabill PG 41

Just see toode tegi ettevõttele nime. See on mõistetav, kitt osutus kvaliteetseks. See seguneb hästi, pärast tootmist ei kaota see oma omadusi kaks tundi (“Vetoniti” puhul paar päeva), seda on suhteliselt lihtne üle hõõruda. Saadud pind on värvimiseks valmis. Ja ikkagi tundub, et selle segu hind on mõnevõrra ülehinnatud. Töös meenutab see kõige rohkem Ceresit CT 127, mille maksumus on mõnevõrra tagasihoidlikum, kuid see on ainult esmapilgul.

  • Hind: 638 hõõruda.
  • Pakend: 25 kg

Stabill PSZ 11

Universaalne kittusegu. Poola villimise “Rodband-Finish” sarnasus.

Võimaldab teil luua kuni 3 cm kihi, valmistades samal ajal pinna tapeetimiseks.

  • Hind: 364 hõõruda.
  • Pakend 20 kg

Stabill PG-007

Valmis segu ämbrites. Suurepärane kvaliteet, mis tegelikult pole selliste toodete puhul üllatav. Pakendis 17 kg, tarbimisega 1,5 kg ühe millimeetri kihi kohta ruutmeetril.

Teos ei erine palju samast Vetoniti või Knaufi pastast.

  • Hind: 840 hõõruda.
  • Pakend: 17 kg

Sheetrock

Kuulus Ameerika kaubamärk. Valmis Shitroki pahtlite kvaliteet on muutunud vanasõnaks. Täna see toode toodetud mitte ainult välismaal, vaid ka Venemaal. Eelkõige on Peterburis tootmisüksused. Kahjuks ei saa meie riigis valmistatud tooteid võrrelda välismaiste kolleegidega. Ehkki kõigile, kes pole USA pahtlilabidat kasutanud, näib meie vene keel olevat lihtsalt plastilisuse ja täiuslikkuse tipp.

Pahtli valimine. Ülevaade juhtivate tootjate toodetest

Tänapäeval proovivad paljud kittimistöid teha ainult pastaga (see on meeldiv ja mugav töötada) sel määral, et see kantakse 3-4 millimeetrit otse krohvikoogile. See lähenemisviis on äärmiselt irratsionaalne..

Esiteks, ärge unustage – Shitrok on õhukese kihi segu. Ja teiseks, muidugi ei keela keegi seda kasutada kogu seina või lakke lõuendi pingutamiseks, kuid sellegipoolest on odavam kasutada seda toodet ainult lennuki üksikute sektsioonide defekteerimiseks enne värvimist.

Sheetrock SuperFinish

Ameerika tootja peamine ja levinum toode. Seitsmeteistkümneliitrises mahutis on 28 kg valmissegu, nii et ärge kartke deklareeritud 1,4 kg / m2 tarbimine. Segu on multifunktsionaalne. Seda saab kasutada õmbluste tihendamiseks ja õhukese kihi tõmbamiseks mööda ämblikuvõrku. Üldiselt on kvaliteetne ja super meeldiv kasutada pastat.

  • Hind: 1149 hõõruda.
  • Pakend: 28 kg

Sheetrock SuperFinish

Lambanaha täitmine & Lõpeta valgus

Sama superviimistlus, kuid 35% kergem ja sellest tulenevalt 10 rubla. kallim iga liitri kohta. Kummalisel kombel see kõlab, kuid paljud kliendid reageerisid sellele reklaamikäigule. Tõsi, pole selge, kuidas juba õhuke millimeetrikiht võib struktuuri raskemaks muuta, kuid kui rahandus seda võimaldab, miks siis mitte?.

  • Hind: 779 hõõruda.
  • Pakend: 10 l

Sheetrock ProSpray

Valmis kitt masina pealekandmiseks. Kiire, kuid kallis. Ainus, kuid oluline eelis on see, et see ei karda külmumist. Külmutatud – sulatatud ja saate sellega tööd teha. Peaasi, et mitte kunstlikult kuumutada.

  • Hind: 1050 hõõruda.
  • Pakend: 17 l

Sheetrock tolmu tõrje

Veel üks parandus Shitrokilt. Kerge kitt, vähendades tolmu tekkimist lihvimisel. Ja jällegi osutus see pisut kallimaks kui Sheetrock Fill&Lõpeta valgus. Mingi 30 rubla liitri kohta.

  • Hind: 349 hõõruda.
  • Pakend: 3 l

Kõigi ülalkirjeldatud kitisegude andmed on toodud tabelis:

TootjaTootedPakend, kgHind, hõõru.Hind 1 kg, hõõruda.Tarbimine 1 m jaoks2
1 mm kiht, kg
Hind 1 m2
1 mm kiht, hõõruda.
KnaufKNAUF-Fugen2538815.520,812.42
Knauf-Fugen GV2539915,961,219.15
KNAUF-Fugen-hydro25106642,640,834.11
Knauf-Uniflot25119747,880,523,94
KNAUF-Rotband-Finish2536014.40114.40
KNAUF-Multi-Finish (krohv)2536614,64114,64
KNAUF-mitmekihiline M2539115,64115,64
KNAUF-HP Finish252419,640,98.68
KNAUF mitme viimistlusega pasta2065032,501.755,25
KNAUF Rotband-Pasta2071035,501.760,35
KNAUF mitme viimistlusega (tsement)2543817.52117.52
CeresitCeresit CT 1272556022.401.329.12
Ceresit CT 2252559423,761,228.51
Ceresit CT 951789052,351.789.00
VetonitWeber.Vetonit VH (hall)2552120,841,225.01
Weber.Vetonit VH (valge)2586234,481,241,38
Weber.Vetonit KR2563425,361,230.43
Weber.Vetonit LR+2569227,681,233,22
Weber.Vetonit LR Fine2572829.121,234,94
Weber.Vetonit JS2089644,801,253,76
Weber.Vetonit LR Pasta2070035,001.759,50
StabillStabill PG 412563825.52125.52
Stabill PSZ 112036418.201,221,84
Stabill PG-0071784049,411.574.12
SheetrockSheetrock SuperFinish28114941.041.457.45
Lambanaha täitmine&Lõpeta valgus1277964,920,958,43
Sheetrock ProSpray28105037,501.348,75
Sheetrock tolmu tõrje3.634996,940,987,25

Vaadake, võrrelge ja valige endale sobiv toode.

Hinnake artiklit
( Reitinguid pole veel )
Lisage kommentaare

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: